Vali Şahin’den Engelliler Günü Mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Gününün toplumun önemli bir kesimini oluşturan engelli bireylerin sorunlarının aktarılması ve toplumsal bilinç ve farkındalığın oluşturulması için önemli bir gün olduğunu kaydeden Vali Şahin, bugünün engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasına vesile olmasını dilediğini belirtti.

Malatya Valisi Hulusi Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Şahin mesajında, ”Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık Günü, toplumumuzun da önemli bir kesimini oluşturan engellilerin istek ve ihtiyaçları ile sorunlarına dikkat çekilmesi, bu konuda toplumsal bilinç ve farkındalığın artırılması bakımından önemli bir gündür.

Ülke olarak engelli vatandaşlarımızın hayatının iyileştirilmesi için sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda dünyaya örnek olunacak çalışmalar hayata geçirdik. Engelli vatandaşlarımızın maruz kaldığı olumsuzluğu ortadan kaldırmak, yaşam kalitelerini iyileştirmek, hiçbir ayrımcılığa uğramadan haklarının korunması ve geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak millet ve devlet olarak en temel görevimizdir.

Tüm zorluklara rağmen hayat mücadelesini azimle devam ettiren, spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar her alandaki başarıları ile çocuklarımıza ve gençlerimize örnek oluşturan tüm engelli kardeşlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli vatandaşlarımız ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum. Tüm engelli vatandaşlarımızın sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmesini diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler : ,

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler