Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, iktidarı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er'i sert bir dille eleştirerek, "Deprem bazıları için fırsat oldu, iktidar bundan nemalandı. Daha yıkım bile tamamlanmadı. Büyük umutlarla büyükşehre gelenler bir arızayı bile yapamıyorlar. Emlak Konut, TOKİ'de olmak bir şey ifade etmiyor. Kimsenin CV'si ile uğraşmayacağız ama Malatya'nın derdiyle uğraşmak görevimiz var" dedi.

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Hekimhan Belediye Başkanı Mehmet Şerif Yıldırım, Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram, Arguvan Belediye Başkanı Ersoy Eren ve Yazıhan Belediye Başkanı Abdulvahap Göçer'in katılımıyla Doğanşehir Beypınarı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.Geniş katılımlı toplantıda konuşan Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram,

"Depremi en ağır Doğanşehir yaşadı. Zor günümüzde yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim"

dedi.

Yazıhan Belediye Başkanı Abdulvahap Göçer ise

"Doğanşehir depremde büyük yara aldı, Mehmet Başkanımızla bu yaralar kısa sürede sarılacak"

diye konuştu.Hekimhan Belediye Başkanı Mehmet Şerif Yıldırım ise basın mensuplarının depremde  Malatya'nın gözü kulağı olduğunu, basın ile her zaman iç içe olacaklarını söyledi.Arguvan Belediye Başkanı Ersoy Eren de basın ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, haklarının ödenemeyeceğini ifade etti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise basın mensuplarının sadece olanı değil olabilecekleri de kendilerine söylediklerini belirtti. Cömertoğlu,

"Depremden sonra zor vır hayat var. Basın ilini terk etmedi ve haber yaptılar. İnsanlara bir şey söylemenin elçiliğini yaptılar. Bizde gayret gösterdik.  Malatya depremle çukura yuvarlandı. 1,5 yıl geçti ama aynı şeyleri konuşuyoruz. Demografik yapı ve kültürel yapı değişti. İktidar "Kısa sürede yaparız" dediler ama kimsenin evine göçemediğini görüyoruz. Deprem bazıları için fırsat oldu, iktidar bundan nemalandı. Daha yıkım bile tamamlanmadı. Rezerv alanları garabetle, bilgi verilmeden geliştiriliyor. Büyük umutlarla büyükşehre gelenler arızayı bile yapamıyorlar. Emlak Konut, TOKİ'deolmak bir şey ifade etmiyor. Kimsenin CV'si ile uğraşmayacağız ama  Malatya'nın derdiyle uğraşmak görevimiz var. Veli Ağbaba’nin seçim vaatlerinin arkasında duran. Bir ekibiz. Yangın büyüyor, zamlar var, yüzde 38 elektriğe zam geliyor. Biz hizmet tarafıyız. Biz milletin yanında olmaya devam edeceğiz. Tasarruf tedbiri yukarıdaki çeteye değil, çiftçiye hizmet etmek için makine alamayan bir duruma geldik. Paramızla aldığımız makinelerle iş yapacağız. CHP'li belediyelere karşı yargısız bir tıkama var. Yönetme kabiliyeti olmayanlarla  Malatya'yı daha fazla yormayın"

diye konuştu.CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız ise konuşmasında şunları söyledi:

"Doğanşehir depremde en çok etkilenen ilçemiz. Doğanşehir'de enkazlar hala yerde. Malatya sahipsiz ve kimsesiz. Depremin zor günlerinde basın mensupları zor şartlarda görev yaptı. Depremde Malatya'ya sahip çıktılar ve yayınlarını kesmediler. Depremle beraber milletvekilliği ve yerel seçim yapıldı.  Malatya basını için üzücü bir durum var; beş gazete vardı, Malatya sahip çıkamadı ve ikiye düştü. Bundan utanıyoruz. Malatya basınının CHP olarak her zaman yanında olacağız, destek vereceğiz. Konteynerde görevini yapan basına şükranlarımızı sunuyoruz."

Etiketler : ,

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler