Başkan Güder: Battalgazi bizim sevdamız

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Genç Birlik Vakfı Malatya Şubesi üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Güder, “Türkiye gençlikten aldığı güçle dünyada söz sahibi” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, gençlere yapılanları anlatmak, gençlerle istişarelerde bulunmak ve gençlerin taleplerini dinlemek üzere Battalgazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gençlerle Gönül Buluşmaları’ programları kapsamında Genç Birlik Vakfı Malatya Şubesi üyeleriyle bir araya geldi.

 

BAŞKAN GÜDER: “DÜNYAYI GENÇLER İNŞA EDECEK”

İsmail Kahraman Özel Birlik Vakfı Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdunda gençlerle buluşan Başkan Güder, gençlik hareketlerinin önemli olduğuna değinerek, “Dünyayı inşa edecek olanlar gençlerdir. Bizim gençlere daha fazla sahip çıkmamız lazım ve önlerini açmamız lazım.” dedi.  Başkan Güder, “Gençlik hareketleri önemlidir. Türkiye’yi ve dünyayı inşa eden gençlerdir. Bizim gençlerimizin dünyada söz sahibi olması gerekiyor. Gençlerimiz ülkemizi daha iyi yerlere taşıma noktasında mücadele etmeli. Bakın işte Türkiye gençlikten aldığı bu güçle dünyada söz sahibi. Filistin’de olanları görüyorsunuz. Cumhurbaşkanımız yüksek sesle Gazze’deki bu saldırılara tepki gösteriyor. Dünyanın gözü önünde çocuk, kadın demeden öldürülüyor. Hepimiz bu saldırıya tepki göstermeliyiz. Kudüs, hepimizin imtihanı ve bizim kanayan yaramız. Herkesin kendince bir şeyler yapması gerekiyor. Bizler Filistin için öncelikle İsrail mallarına boykot getirdik. Hem belediyemizin yapmış olduğu alışverişlerde hem de sosyal tesislerimizde bunu uyguladık. Bunu da yeterli görmedik. İsrail’i destekleyen firmalardan da alışverişe son verdik. Örnek olması amacıyla sosyal tesislerimizin bir aylık gelirini Filistin’e bağışlama kararı aldık. Ardından kartlarda yer alan ödeme yöntemleri VISA ve Mastercard da finansal olarak İsrail ile bağlantılı olduğu için belediye ve belediyemize bağlı şirket personellerimizin maaş kartlarını değiştirerek tamamen yerli ve milli ödeme yöntemimiz olan TROY’a geçiş yaptık.” İfadelerini kullandı.

 

GÜDER: “KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİĞİMİZ OLACAK”

Önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları yatırımları da anlatan Başkan Güder, “Şehrimizi ayağa kaldırmak için dur durak bilmeden çalışıyoruz. Belediye Başkanı olduktan sonra birçok yatırımı hayata geçirdik. Battalgazi bizim sevdamız. Sevdamızı bölgede bir numara haline getireceğiz. Özellikle deprem bölgesinde olduğumuz için kentsel dönüşüm önceliğimiz olacak. Kentsel dönüşümde ilk temelleri attık. İnsanımızın deprem korkusu yaşamadığı, modern yapılarda oturmasını sağlayacağız. İlçemizi kentsel dönüşüm projeleriyle yenileceğiz.” şeklinde konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler